pilt

Eesti õhuvägi õppusel Kevadtorm

Mais toimub igakevadine suurõppus Kevadtorm, millel osaleb ka Eesti õhuvägi koos liitlastega. Seetõttu võib õhus märgata meie ja meie liitlaste erinevaid lahinglennukeid.

Õppuse peamine territoorium asub Lõuna-Eestis ja seega on siinses taevas rohkem lennuvahendeid. Õhuharjutuste käigus toimuvad ka madallennud.
Vältimaks korduvaid ülelende püüab õhuvägi hajutada madallendude lennumarsruute. Madallennud toimuvad ohutus kõrguses, mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal. Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.
Plaanide kohaselt võib Lõuna-Eesti taevas näha Poola hävitajaid-pommitajaid Su-22, USA hävitajaid F-15C, Eesti õhuväe õppereaktiivlennukeid L-39 ja meie koptereid R-44. Lende võivad teha ka Suurbritannia hävitajad Eurofighter Typhoon.
Õppusega seotud lennud toimuvad ajavahemikus 4. -20. mai. Droonilendude kooskõlastamiseks õppuse ajal õppuse piirkonnas palun kontakteeruda Eesti õhuväe õhuruumi planeerimise ohvitseriga telefonil 56814126.