pilt

Põlvamaa kutsub abistama Ukraina sõpruspiirkonna lapsi!

Täna, 18. aprillist käivitus Põlvamaal heategevusaktsioon, mis kutsub kõiki inimesi annetama Ukraina sõpruspiirkonna Kulikovka rajooni lastele riideid ja jalanõusid. Annetatud esemeid saab esialgu tuua kuni mai lõpuni kindlaks määratud kogumispunktidesse üle kogu maakonna.

Põlva maakonna ja Kulikovka rajooni sõprussidemed on kestnud juba üle neljakümne aasta ning ühiselt tehakse koostööd mitmes valdkonnas. Põlva Lions klubi liige ja ja SA Räpina Inkubatsioonikeskus/loomemaja juhataja Leo Kütt, kes märtsi alguses koos Põlva Maavalitsuse delegatsiooniga Ukrainat külastas, sõnas, et põlvamaalased võeti järjekordselt sõbralikult vastu ning igal sammul oli tunda, et nende külaskäik oli Kulikovka inimeste jaoks väga oluline. „Samas oli näha, et Ukrainas valitsev keeruline olukord ning süvenev majanduslik kitsikus on jätnud oma jälje kohapealsele elukorraldusele ning ootamatu tõsiasjana ilmnes, et puudu tuleb lasteriietest ja jalanõudest,“ lisas Kütt.
Seetõttu otsustas Põlva Lions klubi koostöös teiste Põlvamaa organisatsioonidega algatada heategevusaktsiooni, millega loodetakse Ukraina laste abistamiseks kaasata võimalikult palju inimesi. Maakonnasiseselt on paika pandud kogumispunktide võrgustik, kuhu soovijad saavad riideid ja jalanõusid viia. Peamine punkt saab olema Savernas, kus komplekteeritakse kokku ka lõplik koorem, mis Ukraina poole teele läheb.
Kogumispunktidesse on oodatud kõik terved ja puhtad lasteriided ja jalanõud. Info kogumispunktide asukoha, lahtiolekuaegade ning kontaktisikute kohta on leitav allolevast tabelist.
Aktsiooni eestvedajaks on Põlva Lions klubi, keda toetavad Põlva Rotary klubi, LC Põlva Gloria, Naiskodukaitse Põlvamaa ringkond ning Põlva Maavalitsus.

Lisainfo:
Leo Kütt
Põlva Lions klubi liige
tel. 521 8202