pilt

2017 - MARIA DRENKHAN

Maria Drenkhan on elanud ja töötanud Kanepi vallas alates aastast 1958. Maria on pidanud õpetaja ametit nii Karste kui ka Kanepi koolis. Ta on olnud alati aktiivne lastega tegutseja, juhendades rahvatantsurühmasid ja õpetades lilleseadeid. Maria on kogu hingega pühendunud kultuurielu edendamisele. 2000. aastal aitas ta luua Kaagveres MTÜ Karste Külaseltsi, organiseeris seal külapäevi ning hoolitseb järjekindlalt Karste kooli kokkutulekute eest. Maria õpib ja arendab ennast igal võimalusel.

Loe edasi

2016- Asta Puru

1992-2013, s.o. 21 aastat on Asta Puru juhtinud Põlgaste kultuuritööd.Asta on kultuuritööd teinud korrektselt ja kohusetundlikult ning südamesoojusega. Tema tööd on märgatud ja hinnatud: teda on autasustatud Eesti Vabariigi kultuuriministri tänukirjaga, mitmel korral Põlva maavanema aukirjadega, Kanepi vallavalitsuse ja volikogu tänukirjadega. 2013.a. pälvis Asta Puru Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupi elutööpreemia

Loe edasi

2015- Laine Laan

Laine Laan on sündinud 18.11.1928 Põlvamaal, Ahjal. Elu tõi Laine Kanepisse 1955. aastal. Lisaks väga pikaajalisele viljakale õpetaja tööle, mis sai Kanepi koolis alguse sama aasta 1. septembril ja kestis kuni 1993. aastani, tuntakse teda kui kunagise kooliaia ja kooli metskonna eestvedajat.

Loe edasi

2014 - Jaan Tiivoja

Jaan Tiivoja töötas aastatel 1956-1995 Erastvere metskonnas algul meistri, hiljem metsaülemana.

Loe edasi

2013 - MILVI HIRVLAANE

Milvi Hirvlaane pühendumus ja panus on väärtusega, mis ei kao. Tema vabatahtlikuna
tehtud töö Kanepi arenguks ja hüvanguks on eeskujuks ja väärib meie kõigi suurimat lugupidamist ja tunnustamist.

Loe edasi

2012 - PÄRJA PILV

Pärja on sündinud praeguses Sõmerpalu vallas. Käinud Võrus ja Tartus koolis. Tartus Õpetajate Seminaris omandas tugeva muusikalise hariduse. Edasi tuli instituut, kus matemaatika-füüsika osakond. Lõpetasin 50. Töötanud mõned aastad Obinitsas. Elu kutsus Pärja Kanepisse 1956. aastal, kus ta on elanud siiani.

Loe edasi

2011 - VAHUR TOHVER

Vahur Tohver on vallas tuntud inimene, kes on oma kauaaegse tegevusega toonud tuntust vallale, paljud otsused volikogu esimehena on parandanud kogu vallarahva elu.

Loe edasi